Lista aktualności Lista aktualności

Zapłoną „Ognie Niepodległości”

Leśnicy z Nadleśnictwa Zwierzyniec włączą się w akcję „Ognie Niepodległości”, nad którą patronat honorowy objął wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

 

Celem przedsięwzięcia jest uczczenie 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. 10 listopada o godz. 21.00, w wieczór poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, w wybranych gminach na terenie województwa lubelskiego, zapłoną symboliczne ogniska. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i krótkiej prelekcji przypominającej o znaczeniu najważniejszego święta państwowego, do uczestników akcji zostanie skierowana okolicznościowa odezwa wydana przez Komitet Honorowy Obchodów Narodowego Święta Niepodległości na terenie naszego województwa. W przyszłym roku, gdy będziemy obchodzić wielki jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości, ogniska mają zapłonąć w każdej gminie na Lubelszczyźnie.

 

Na terenie Nadleśnictwa Zwierzyniec uroczystość rozpocznie się w dniu 10.11.2017 r. o godz. 19 na placu przy Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Suchowoli (Suchowola 238, 22-442 Adamów). W planie uroczystości zaplanowano przemarsz na okoliczny cmentarz i zapalenie zniczy na grobach żołnierskich. Po powrocie do szkoły nastapi rozpalenei "Ognia Niepodległości". Ze strony Nadleśnictwa Zwierzyniec Zastępca nadleśniczego Ryszard Teterycz odczyta odezwę, a Franciszek Cieplak, emerytowany pracownik Nadleśnictwa przybliży postacie leśników poległych w obronie ojczyzny.

 

Głównym inicjatorem projektu jest Komenda Lubelskiego Okręgu Związku Harcerzy Rzeczypospolitej. Oprócz harcerzy, przedstawicieli wybranych samorządów gmin, jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych w organizację przedsięwzięcia włączą się leśnicy z lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

 


Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec zaprasza Państwa na uroczystość organizowaną wspólnie z Wojtem Gminy Adamów i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Suchowoli.